جیگ ماشین

جیگ ماشین ، دیگر محصول آراد صنعت است که جهت تخلیص ، پر عیار نمودن و دانه بندی انواع مواد به کار می رود . این دستگاه به همراه یک دستگاه فن دمنده فشار قوی ، مارپیچ های کاملاً آب بند در خروجی دستگاه و الواتورهای شیب دار با توانایی عملکرد طولانی مدت در درون آب که توسط این مجموعه طراحی و ساخته شده است ، عرضه می گردد.

 

مکانیزم عملکرد 

اساس عملکرد این دستگاه بر ایجاد جریان گردابه ای با استفاده از دمش های سینوسی از نازل های تعبیه شده هوا و اختلاف جرم مخصوص مواد و ناخالصی ها بنا شده است . هوای فشرده موجود در مخزن دستگاه، توسط شیرهای مجهز به عملگرهای پنوماتیک ، به تناوب از نازل های شش گانه مخصوص هوا به درون دستگاه دمیده شده و ایجاد جریان گردابه ای در آب موجود در دستگاه می نماید . در طی این فرآیند ، بار ورودی به دستگاه ، طی دو مرحله ، شست و شو داده شده و توسط مش های موجود در در دستگاه جداسازی می شوند .دستگاه مجهز به دو دریچه با بازوهای پنوماتیک جهت جداسازی مراحل اول و دوم شست وشو و همچنین تخلیه محصول نهایی است .

تجهیزات جیگ ماشین

جیگ ماشین مجهز به مخزن ذخیره هوای فشرده بر روی بدنه ، شیرهای دروازه ای ورود و تخلیه هوا با عملگر های پنوماتیک ، شیرهای دروازه ای ورود آب با عملگرهای پنوماتیک ، کلکتورهای ورود آب و هوا ،دریچه های تخلیه بار پنوماتیک و سطح داخلی با پوشش اپوکسی می باشد . شیرها و فلنج های استفاده شده مطابق با استاندارد ISO PN16 و لوله و سایر اتصالات پایپینگ دستگاه از نوع بدون درز می باشد .

جیگ ماشین