بگ فیلتر

سیستم فیلتراسیون

آراد صنعت، با کمک و حمایت های وزارت صنایع و معادن، موفق به طراحی و ساخت انواع سیستم های فیلتراسیون پیشرفته جهت صنایع مختلف با تکیه بر دانش و فناوری داخلی گردیده است. سیستم های فوق مجهز به سیستم پیشرفته جت پالس بوده و به انضمام مارپیچ و یا شیردوارهای کاملا آب بندی، شیرهای برقی و سایر ملزومات ارائه می گردند. همچنین از فن های صنعتی این مجموعه جهت ایجاد مکش لازم در این سیستم بهره گرفته می شود. فن مورد استفاده از فن های سانتریفوژ بوده که دبی آن با توجه به حجم محل غبارگیری و ضریب تخلیه مورد نیاز محاسبه و انتخاب می گردد.

تجهیزات سیستم های فیلتراسیون

دستگاه فوق جهت تکاندن غبار جذب شده، از یک سیستم جت پالس که شامل یک کمپرسور اسکرو، کلکتور، شیرهای سولونوئید برقی و لوله های توزیع هواست، بهره می جوید. کنترل شیرهای برقی توسط یک کنترل باکس صورت می گیرد که وظیفه تنظیم ترتیب عملکرد شیرها، زمان عملکرد، فاصله میان عملکرد دو شیر و … را به عهده دارد.نسل جدید این کنترل باکس ها، قابلیت اتصال به کامپیوتر، ثبت دائم اطلاعات و کنترل از راه دور از طریق کامپیوتر مرتبط در کنترل دوم را دارد.

دستگاه به فراخور محیط مورد استفاده، مجهز به کیسه هایی از جنس پلی آمید، پلی استر نبافته، نومکس و … است. این کیسه ها واترپروف بوده و در صورت نیاز می توان از نوع ضد جرقه باشند. این کیسه ها توسط سبد هایی از جنس مسوار و ونتوری هایی از جنس آلومینیوم به دستگاه متصل می شود. سبد های فوق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا و با استفاده از ماشین آلات تمام اتوماتیک تولید می شوند.

در مورد مواد مستعد انفجار، علاوه بر استفاده از کیسه های ضد جرقه، درب های انفجاری بر روی بدنه تعبیه میشود تا موج ناشی از انفجار به بیرون دستگاه هدایت شده و کمترین آسیب به دستگاه وارد شود.

همچنین، جهت جلوگیری از سوختن کیسه ها و افزایش طول عمر آنها، یک دمپر هوای سرد مجهز به جک هیدرولیک بر روی کانال مکش دستگاه تعبیه می شود که با بالا رفتن دمای دستگاه از حد مجاز، اقدام به باز کردن دریچه و کاهش دمای دستگاه می نماید.

بگ فیلتر